سپتامبر 29, 2018

بیمارستان فوق تخصصی ۲۴۰ تختخوابی کودکان اهواز

به گزارش خبرگزاری ایسنا ، با حضور وزیر محترم بهداشت، بیمارستان جدید ۲۴۰ تختخوابی کودکان ابوذر اهواز،  بزرگترین و مجهزترین بیمارستان کودکان جنوب کشور که توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ساخته و توسط وزارت بهداشت تجهیز شده،  به بهره‌برداری رسید.

این بیمارستان با زیربنای ۲۱ هزار متر مربع در ۸ طبقه و با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان ساخته شده است. عملیات ساخت این بیمارستان از سال ۸۸ توسط سازمان مجری وزارت راه و شهرسازی آغاز شده بود، اما برای تکمیل در سال ۹۴ در مرحله اسکلت به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی واگذار شد.

در این بیمارستان بخش‌هایی مانند اورژانس اطفال، رادیولوژی، سونوگرافی، آندوسکوپی – کلونوسکوپی، سی تی اسکن، داروخانه، آزمایشگاه، پلی کلینیک، فیزیوتراپی، اتاق عمل، مراقبت‌های ویژه، مراقبت‌های ویژه جراحی و نوزادان، اتاق عمل تخصصی چشم، جراحی، جراحی، نفرولوژی، گوارش، نورولوژی، روماتولوژی، هماتولوژی، خون و قلب، آسم، آلرژی و ایمنی، ریه، عفونی و غدد کودکان فعالیت دارند. از دیگر خدماتی که در این بیمارستان ارائه می‌شود، می‌توان به برنکوسکوپی، اکوکاردیوگرافی، اسپیرومتری، دیالیز صفاقی و همودیالیز، داروخانه، هورمون شناسی، تغذیه و رژیم درمانی، بانک خون و اتاق بازی کودکان اشاره کرد.

شرکت صبا با بهره برداری از فن آوری برترین محصولات شرکت ASSA ABLOY سوئد، مفتخر است که با تامین دربهای اتوماتیک این پروژه، نقش کوچکی در صنعت سلامت ملی ایفا نموده است.

اخبار
About Shahram

پاسخ دادن