بیمارستان رضوی مشهد

بیمارستان رضوی

فاز دوم بیمارستان رضوی به مساحت 37500 متر مربع در 4 طبقه (بدون درنظر گرفتن زیر زمین) بنا شده است. در طراحی و ساخت این ساختمان که یک تیم ایرانی آلمانی انجام آن را بر عهده داشتند، آخرین متدها و شیوه های مهندسی و اجرای ساختمانی رعایت شده است. این ساختمان در مقابل آتش سوزی و نیز زلزله بیش از 8 ریشتر مقاومت دارد.

یکی از ویژگیهای بارز ساختمان جدید، لابی زیبا و مدرن آن است. بر فراز سقف این لابی، ملهم از معماری اسلامی، گنبدی شیشه ای وظیفه نور رسانی به این طبقه را بر عهده دارد. پلکان‌های شکسته و متقارن دو طرفه در ترکیب با این گنبد لاجوردی نمای زیبایی ایجاد کرده است. دسترسی به رستوران و کافی شاپ زیبای بیمارستان که جهت رفاه حال هرچه بیشتر مراجعین، همراهیان بیماران و پرسنل بیمارستان طراحی شده، از همین لابی به سادگی ممکن می‌باشد.

در طبقه همکف این ساختمان بخشهای پزشکی هسته ای و رادیوتراپی؛ در طبقه اول، اتاقهای عمل جدید، بخش VIP و 2 بخش بستری؛ در طبقه دوم، 3 بخش بستری، بخش VIP و بخش ICU و در طبقه سوم، 4 بخش بستری و بخش VIP قرار گرفته است. حوزه مدیریت و بخش اداری و مالی بیمارستان در طبقه چهارم و کتابخانه بیمارستان در فضایی مدرن و آرام در طبقه 1- جای گرفته‌اند.

بیمارستان رضوی با توجه به دوران فعالیت کوتاه مدت خود توانست ابتدا عنوان درجه یک و سپس برای چندمین سال پیاپی، در سال گذشته عنوان درجه یک عالی را از آن خود کند. کسب جایزه ملی کیفیت یکی دیگر از افتخارات بیمارستان می‌باشد. این در حالی است که بخشهای مختلف آن توسط بازرسان مختلف سازمانهای نظارتی بازبینی می‌شود تا به بیماران خارجی و ایرانی خود این اطمینان را بدهد که در امر درمان بیماران، از آخرین استانداردها و پروتکل‌ها استفاده می‌شود. در همین راستا، بیمارستان در سال 2013 مؤفق شد گواهینامه پلاتینیوم ACI را در اولین تلاش خود کسب کند و همچنین پس از آن در سال 2015 موفق شد گواهینامه دایموند ACI  را اخذ نماید. با تحقق این مهم بیمارستان رضوی اولین بیمارستان جنرال کشور است که این گواهینامه معتبر را دریافت کرده است.

بیمارستان رضوی با بکارگیری بهترین و مجرب‌ترین کادر درمانی از سراسر کشور و جهان سعی نموده است آخرین متدهای درمانی را برای بیماران خود استفاده نماید. در همین راستا و در جهت ارتقاء سطح دانش پزشکی بیمارستان رضوی تا پایان سال 2015 بیش از 153 کنگره، همایش بین المللی، ملی و نیز کارگاه آموزشی برگزار نموده که یکی از شاخص ترین آنها کنگره بین المللی جراحی قلب است که از سال 2008 به صورت سالانه در حال برگزاری است. کنگره بین المللی سالیانه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی، کنگره بین المللی تصادفات جاده‌ای، کنگره بین المللی اپی لپسی، کنگره بین المللی سرطان های دستگاه گوارش، سمپوزیوم بین المللی نروسرجری، کنگره بین المللی استروک، کنگره بین المللی نروترما، کنگره بین المللی پروکتولوژی، کنگره بین المللی اضطراب، کنگره بین المللی اکوکاردیوگرافی، کنگره بین المللی ارتباطات حرفه ای در مراکز بیمارستانی از جمله کنگره های دیگر برگزار شده در بیمارستان است.

در این کنگره‌ها، بهترین و بزرگترین دانشمندان رشته‌های مختلف پزشکی به بحث و تبادل نظر درباره آخرین دستاوردهای خود می پردازند. به گفته مهمانان خارجی این کنگره ها که بسیاری از آنها برای اولین بار به کشورمان سفر کرده بودند بیمارستان رضوی، فرصت مناسبی برای پژوهشگران و محققان ایجاد کرده و بی شک در آینده قطب مهم تولید علم در خاورمیانه خواهد بود.

یقیناً آشنایی با خدمات مختلف قابل ارایه در بیمارستان فوق تخصصی رضوی و نیز امکانات و قابلیتهای منحصر به فرد آن، بیمارستان را در راه رسیدن به اهداف خود که چیزی جز خدمت رسانی و اعتلای سطح علمی جامعه پزشکی کشور نیست یاری خواهد کرد.

پاسخ دادن